Aktualności

Biuro nie musi być nudne

30. 10. 2017

Biuro nie musi być nudne

Kancelarie firmy Profesia znajdują się w budynku kompleksu Panorama City Business Park II w Bratysławie na Słowacji. We wnętrzach są zastosowane przeszklone ścianki przestawne MICRA I, według architektonicznego projektu  atelieru Rudohradský. Aluminiowe przeszklone drzwi są wyposażone w listwę opadającą, zwiększającą akustyczne właściwości. Częścią ciekawie rozwiązanego wnętrza jest również ściana przesuwna zawieszona na dwóch wózkach jezdnych.

Nowa realizacja z naszymi ściankami Micra w Rumunii

24. 10. 2017

Nowa realizacja z naszymi ściankami Micra w Rumunii

Współpraca z naszym partnerem, firmą COS, nad fit-outowymi projektami w Rumunii po prostu kwitnie. Przedstawiamy zdjęcia z realizacji pięknego wnętrza dla jednego z rumuńskich domów bankowych.

Wizyta ministra indyjskiego stanu Karnataka

14. 10. 2017

Wizyta ministra indyjskiego stanu Karnataka

W ramach udziału w Międzynarodowych Targach Inżynierii odbywających się Brnie, naszą firmę odwiedził Raghunath Deshpande, minister przemysłu indyjskiego stanu Karnataka. Wraz z nim przyjechała dziesięcioosobowa grupa indyjskich businesswoman.
Podczas wycieczki po poszczególnych oddziałach w firmie, członkowie delegacji docenili pracę zespołową oraz sukcesy osiągnięte przez firmę. Według nich, zielone biuro LIKO-NOE w jest świetnym pomysłem na to, jak zadbać o przyszłość planety Ziemi.
TUTAJ obejrzycie wideo nakręcone podczas wizyty.

Koniec z blaszakami!

26. 09. 2017

Koniec z blaszakami!

Aby chronić środowisko i życie na Ziemi, wprowadzamy kolejną unikalną nowość:
Na terenie naszej firmy we Sławkowie wkrótce ”wyrośnie” żywa hala produkcyjna z zieloną fasadą i oczyszczalnią korzeniową. Hala będzie zbudowana z komponentów, które produkujemy i montujemy -  hali przemysłowej, izolacji Icynene, biur halowych, ścianek działowych i tym podobnych. W każdym miejscu pracy będą umieszczone kwiaty. Naszą wizją jest to, aby podobne budynki przemysłowe stały się integralną częścią krajobrazu.

Teraz nasze ścianki znajdziecie i w Słowenii

18. 09. 2017

Teraz nasze ścianki znajdziecie i w Słowenii

Razem z naszym partnerem, firmą Interijeri Šešek, zrealizowaliśmy nasz pierwszy projekt w Słowenii. Ścianki Omega zostały zamontowane w firmie niedaleko chorwacko-słoweńskiej granicy. Dzielimy się z Wami fotografią z montażuenii.

RAVA - połączenie wszechstronności i ponadczasowego designu

12. 09. 2017

RAVA - połączenie wszechstronności i ponadczasowego designu

Obejrzyjcie zdjęcia z biura firmy Tieto w Brnie, którego ściany przestawne wykonane są w naszym unikalnym systemie RAVA. Struktura nośna ścianek jest całkowicie ukryta, co pozwala na eksponowanie jakiejkolwiek okładziny. Wypełnienia są przymocowane opatentowanym systemem szybkiej instalacji. System RAVA posiada eleganckie, wbudowane drzwi z ukrytymi zawiasami, które wizualnie różnią się od pełnych modułów tylko klamką.

 

Zainspirujcie się!

28. 08. 2017

Zainspirujcie się!

Głównym zadaniem nowoczesnych biur jest wytworzenie przyjemnej atmosfery, ktora pomaga w osiągnięciu dobrych wyników w pracy. Przestrzenie kancelarii RED HAT w Brnie są przykładem, jak nasze systemy ścian przestawnych łączą funkcjonalność z nietypowym designem.
Zainspirujcie się fotografiami z realizacji...

 

Nowe centrum obróbki do produkcji systemów wyposażenia wnętrz

21. 08. 2017

Nowe centrum obróbki do produkcji systemów wyposażenia wnętrz

W naszym oddziale Support właśnie zaczęto używać nowy czteroostrzowy frez od niemieckiego producenta Elumatec, który zwiększy produkcję ościeży drzwiowych i drzwi do naszych systemów wyposażenia wnętrz o 30%. Dużą zaletą nowego centrum obróbki jest możliwość zdalnego sterowania procesem produkcyjnym przez zespół techników poprzez specjalny program. Z materiałem może więc pracować mniej wykwalifikowany pracownik.

  

Ekologiczne budowy zamiast budynków - grzejników

10. 08. 2017

Ekologiczne budowy zamiast budynków - grzejników

Nasz pilotażowy projekt zielonej budowy i „wyspy” – LIKO-Noe, którego ściany zewnętrzne są żywymi zielonymi fasadami a na dachu jest zamontowana oczyszczalnia korzeniowa, znowu pokazał się z najlepszej strony! Podczas największego upału wczorajszego dnia przeprowadziliśmy porównawcze mierzenie temperatury na elewacjach: kiedy na fasadach klasycznych budynków temperatura osiągnęła około 55°C, na wyjątkowej zielonej fasadzie LIKO-Noe zarejestrowaliśmy temperaturę około 33°C. Różnica jest ogromna, parwda?
Zielone fasady stanowią funkcjonalne rozwiązanie w nowoczesnej architekturze – zamiast współczesnych budynków - grzejników oferują ekologiczne i przyjazne podejście do środowiska. LIKO-Noe pokazuje nam sposób, w jaki możemy zatrzymać powstanie „budowlanej pustyni“.

Wirtualna wycieczka po kompleksie pływackim DANUBE ARENA

01. 08. 2017

Wirtualna wycieczka po kompleksie pływackim DANUBE ARENA

Widzowie i organizatorzy Mistrzostw świata w sportach wodnych 2017 pochwalili przestrzenie kompleksu DANUBE ARENA w Budapeszcie. Powstał piękny i nowoczesny kompleks pływacki, gdzie miłośnicy sportów wodnych dopingowali najlepszych pływaków w  otoczeniu naszych przeszklonych ścian LIKO-S.
Wirtualna wycieczka po kompleksie do obejrzenia TUTAJ

Największy projekt w Bułgarii

27. 07. 2017

Największy projekt w Bułgarii

Nasze przeszklone ścianki Micra I i Micra II będą postawione w jednym z największych budynków stolicy Bułgarii, Sofii – dwudziestopiętrowym City Tower mieszczącym biura i przestrzenie handlowe. Chodzi o wielki i znaczący projekt, który jest realizowany na ośmiu piętrach tego obiektu przez naszego bułgarskiego partnera, firmę Dorion Bulgaria. Cieszymy się, aż projekt będzie u końca i będziemy mogli przedstawić fotografie nowych kancelarii.

Szybciej i dokładniej

20. 07. 2017

Szybciej i dokładniej

Nasz dział Production nieustannie stara się być samowystarczalny i konkurencyjny. Najnowszym urządzeniem technicznym w naszym warsztacie jest maszyna do cięcia strumieniem wody PTV typ WJ3020. Maszyna ta jest szybsza, dokładniejsza i bardziej ekonomiczna w porównaniu do poprzedniego urządzenia. Jej największą zaletą jest głowica tnąca przestrzenna 3D. Oznacza to, że materiał można ciąć pod kątem, eliminując tak późniejsze obróbki. Zalety te pomogą nam przyspieszyć produkcję naszych zamówień, ale przedewszystkim w pełni zaspokoić obecnych i nowych klientów.

  

Zmiana pomieszczenia na życzenie

12. 07. 2017

Zmiana pomieszczenia na życzenie

VACUWALL® to jedyna na świecie ściana, która daje przestrzeniom handlowym, kulturalnym oraz mieszkalnym niczym nieograniczoną wszechstronność. Ścianę można postawić w miejscu, gdzie akurat zachodzi taka potrzeba - co więcej montaż jest szybki i łatwy.
Popatrzcie na ciekawe wykorzystanie ściany w domu kultury w czeskim Brnie.

Nasza rodzinna firma obchodziła 25 urodziny

05. 07. 2017

Nasza rodzinna firma obchodziła 25 urodziny

W ostatni dzień czerwca, w siedzibie firmy LIKO-S we Sławkowie u Brna, odbyła się rodzinna uroczystość 25-lecia założenia firmy LIKO-S. Popołudniowo-wieczorne spotkanie pracowników firmy z partnerami i dziećmi, przyjaciół firmy oraz gości, odbyło się w miłej i wesołej atmosferze garden party. Świętować przyszło aż 450 przyjaciół firmy LIKO-S.
Przewodniczący firmy LIKO-S, pan Libor Musil, w swym przemówieniu przypomniał historię firmy oraz wspomniał o aktualnym etapie przejmowania jej przez młodsze pokolenie. Stwierdził, że firma należy do najlepszych na świecie w tym, co teraz produkuje. Na koniec wspólnie z małżonką, wiceprzewodniczącą panią Janą Musil, podziękowali wszystkim pracownikom za uczciwą pracę, bez której firma nie osiągnęłaby tak wspaniałych efektów.
Spotkanie było poświęcone członkom rodzin pracowników, jako podziękowanie za ich wsparcie, a przede wszystkim dzieciom, które świętowały również zakończenie roku szkolnego. Najmłodsi mieli okazję wypróbować rzemieślniczą pracę swoich rodziców w różnych konkursach i skorzystać z innych atrakcji dla dzieci. Zainteresowaniem cieszyły się też wycieczki z przewodnikiem po firmie. 
Oglądaj wideo z garden party!

Już wkrótce przywitamy u nas indyjskich rzemieślników

28. 06. 2017

Już wkrótce przywitamy u nas indyjskich rzemieślników

Kierownik naszego oddziału konstrukcji stalowych, pan Petr Hrabovský udał się do Indii, gdzie przy wsparciu naszego partnera, pana Prakasha, wybiera lokalnych spawaczy i ślusarzy zainteresowanych pracą w naszej firmie. Do testu przystąpiło 12 chłopców, sprawdzano ich umiejętności wiercenia, precyzyjnej obróbki krawędzi i spawania według wykresu. Większość z nich poradziła sobie bardzo dobrze nawet z bardziej skomplikowanymi spawami.
Chwalimy Petra za dobrze wykonaną pracę i komunikację w języku angielskim (języka uczy się niecały rok). Gratulujemy! 

Icynene pomaga w włoskiej Pizie

22. 06. 2017

Icynene pomaga w włoskiej Pizie

Mamy zaszczyt pomagać w rekonstrukcji jednej z najbardziej znanych katedr na świecie - Santa Maria Assunta, położonej w Pizie, tuż obok sławnej Krzywej Wieży na placu Piazza dei Miracoli. Nasi włoscy partnerzy z firmy Fastizol, Daniele i Giuliano Gualeni, zastosowali pianę izolacyjną Icynene w nietradycyjny sposób. Dzięki jej właściwościom mogli stworzyć formy do położenia mozaiki podczas jej czyszczenia. 

Biura, stołówka i szatnia bezpośrednio w warsztacie

14. 06. 2017

Biura, stołówka i szatnia bezpośrednio w warsztacie

Optymalne wykorzystanie przestrzeni i oszczędność czasu w pracy – to są główne zalety naszych pomieszczeń w halach produkcyjnych. Takie pomieszczenie w firmie Teufelberger w Veselí nad Lužnicí w Czechach ma imponujące rozmiary – 50 x 9 m! Montaż odbywał się w godzinach pracy warsztatu i wymagał pewnych specyficznych rozwiązań technicznych.
Cieszymy się, że pomieszczenie funkcjonuje według życzeń klienta. 

Wielka konferencja dotycząca eksportu dla naszych zagranicznych partnerów

09. 06. 2017

Wielka konferencja dotycząca eksportu dla naszych zagranicznych partnerów

W ubiegłym tygodniu w Pradze, z okazji 25-lecia firmy, zorganizowaliśmy trzydniową konferencję na temat eksportu, motto konferencji brzmiało „We are family”. Na tym ważnym wydarzeniu mogliśmy powitać partnerów z 9 krajów europejskich (Niemcy, Szwajcaria, Rumunia, Belgia i innych), jak również naszego partnera z Indii. Na konferencji, oprócz warsztatów dotyczących sprzedaży, oceny zamówień i prezentacji naszych nowych produktów, mieliśmy okazję uczestniczyć w przyjemnym wieczornym rejsie po Wełtawie, gdzie wręczono nagrody naszym najważniejszym partnerom.
Było to największe wydarzenie dotyczące eksportu w historii LIKO-Su, możemy powiedzieć, że było wielkim sukcesem! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjemnie i produktywnie spędzony czas z LIKO-S business family!

Nasze przeszklone ścianki pod folią membranową

29. 05. 2017

Nasze przeszklone ścianki pod folią membranową

Niedawno odbyło się uroczyste otwarcie Czeskiego instytutu informatycznego, robotyki i cybernetyki, znajdującego się na terenie Politechniki Czeskiej w Pradze. Unikatową fasadę niskoenergetycznego budynku tworzy zewnątrz przezroczysta izolacyjna folia membranowa ETFE, zawieszona na stalowej konstrukcji, oraz wewnętrzna szklana fasada rastrowego typu. Poszczególne pomieszczenia tego nowoczesnego kompleksu – pracownie, laboratoria, inkubator przedsiębiorczości , sale wykładowe i przestrzenie służące do różnych prezentacji – są zbudowane z naszych systemowych ścian przestawnych.

  

LIKO-Noe® przynosi korzyści dla środowiska

11. 05. 2017

LIKO-Noe® przynosi korzyści dla środowiska

Przedstawiamy konkretne dane dotyczące wpływu naszego LIKO-Noe® na środowisko: budowa zajęła 250m2 łąki, ale wytworzyła 352 m2 zielonej powierzchni, która w ciągu roku wyprodukuje 598,4 kg tlenu (1,7 kg/m2/rok) i zużyje 809,6 kg dwutlenku węgla (2,3 kg/m2/rok). Ma bardzo oszczędną gospodarkę wodną oraz zapewnia termiczną stabilizację. Co więcej, tłumi dźwięki z zewnątrz o 8 Db. Świetny wynik jak na jedną budowę! Oby takich budynków było więcej…

  

Pochwała ścian mobilnych VACUWALL®

28. 04. 2017

Pochwała ścian mobilnych VACUWALL®

W mieście Martin na Słowacji, w restauracji Café Pasáž zamontowaliśmy mobilną ścianę VACUWALL®. Możliwości montażu tej ściany nie są niczym ograniczone, manipulacja z panelami jest łatwa, a zastosowanie umożliwia szybką zmianę dyspozycji pomieszczenia. W przeciągu zaledwie kilku minut właściciel może z wielkiej sali wytworzyć dwa mniejsze pomieszczenia, w których równolegle odbywać się mogą dwie różne akcje, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Nic dziwnego, że właściciel restauracji jest zadowolony z funkcjonowania ściany.
Ściana mobilna VACUWALL® da się również wykorzystać w mieszkaniu w celu rozdzielenia pokoju według potrzeby.
Więcej informacji o ścianie mobilnej VACUWALL® TUTAJ
Lekka i łatwa manipulacja ze ścianą VACUWALL® do obejżenia na VIDEO

Łukowe przeszklone ścianki MICRA I

20. 04. 2017

Łukowe przeszklone ścianki MICRA I

Jeśli klient życzy sobie mieć niezwykłe lub specjalnie zaprojektowane wnętrze domu, możemy zaproponować niestandardowe rozwiązanie, którym jest ścianka łukowa. Taka przeszklona ściana powstała w okrągłym budynku mieszczącym kancelarię firmy Publicitas w Bratysławie.
Popatrzcie na zdjęcia z naszej realizacji...

 

Chcecie mieć w domu lub kancelarii kwitnące drzewo przez cały rok?

13. 04. 2017

Chcecie mieć w domu lub kancelarii kwitnące drzewo przez cały rok?

Ze szkłem LIKO-Glass® jest to możliwe! Między dwie warstwy szkła można umieścić jakiekolwiek naturalne lub sztuczne materiały. Takie szkło jest dekoracją, dzięki której wnętrze zyska niepowtarzalny charakter, stanie się wyjątkowe.

Popatrzcie na wiosenne motywy w jednym z podtatrzańskich mieszkań na Słowacji...

LIKO-S na spotkaniu biznesowym Czechtrade z firmą PEAB w Sztokholmie

10. 04. 2017

LIKO-S na spotkaniu biznesowym Czechtrade z firmą PEAB w Sztokholmie

W ramach rozwoju naszej aktywności eksportowej, uczestniczyliśmy niedawno w spotkaniu B2B z największą skandynawską firmą budowlaną PEAB. W spotkaniu zorganizowanym przez agencję Czechtrade, oprócz LIKO-Su, wzięły udział i inne czeskie firmy budowlane dążące do zaistnienia na wymagających rynkach zagranicznych. Firma PEAB była bardzo zainteresowana spotkaniem, albowiem Czechy cieszą się wśród skandynawskich subiektów dobrą reputacją w dostarczaniu wysokiej jakości produktów i usług. Miejmy nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochlubić się fotografiami z pierwszych realizacji w Skandynawii.

Optymalna oraz funkcjonalna przestrzeń centrum szkoleń i konferencji

05. 04. 2017

Optymalna oraz funkcjonalna przestrzeń centrum szkoleń i konferencji

Przedstawiamy naszą nową realizację w centrum szkoleniowo-konferencyjnym DAS w Pradze. Przy projektowaniu wnętrza kładziono nacisk na łatwość komunikacji, różnorodność i nowoczesny design. Zastosowano tu ściany przestawne Omega 100.1 oraz ściany przesuwne LIKO-Space, które zapewniają możliwość natychmiastowej zmiany podziału przestrzeni, w zależności od potrzeb i ilości warsztatów i wykładów. Doskonałym pomocnikiem w komunikacji jest multimedialna interaktywna ściana SMART-i-WALL, jak dotąd największa, jaką realizowaliśmy.
Zainspiruj się! 

inLIKO® - pomieszczenia w halach produkcyjnych - optymalne zarządzanie produkcji w ZKW Slovakia

29. 03. 2017

inLIKO® - pomieszczenia w halach produkcyjnych - optymalne zarządzanie produkcji w ZKW Slovakia

Aktualnie nasi słowaccy współpracownicy kontynuują współpracę z firmą ZKW Slovakia, Krušovice, która jest członkiem ZKW Group z siedzibą w Austrii. Firma zajmuje się produkcją świateł dla przemysłu samochodowego.
W ich hali produkcyjnej znajdują się już dwa pomieszczenia inLIKO®. Dzięki kierowaniu procesu lakierowania bezpośrednio w miejscu pracy polepszyła się komunikacja oraz płynność funkcjonowania zautomatyzowanego procesu lakierowania.
Cały zakład produkcyjny jest wolny od pyłu, utrzymywany jest w maksymalnej czystości. Aby zapewnić technikom, technologom, koordynatorom i menażerom szybki dostęp, kancelarie znajdują się blisko innowacyjnej technologii automatycznej lakierni. Otoczenie lakierni musi pozostać czyste, z tego powodu zabudowa z gipsokartonu nie wchodziła w grę. Inwestor zdecydował się zastosować czysty i nowoczesny system pomieszczeń w halach produkcyjnych - inLIKO®.

Nasze ścianki w Budapeszcie zobaczy cały świat

17. 03. 2017

Nasze ścianki w Budapeszcie zobaczy cały świat

Nasi węgierscy współpracownicy dokończyli z powodzeniem i przed terminem pływalnię Dagály, która pod nazwą Duna Arena została uroczyście otwarta przez trzykrotną olimpijską mistrzynię Katinkę Hosszú. W czerwcu, w Duna Arena będą miały miejsce mistrzostwa świata w pływaniu.Ze względu na specjalne potrzeby basenowego kompleksu, nasze ścianki przeszklone były kombinowane ze specjalnymi designowymi wielkoformatowymi przegrodami,  wymagało to unikalnych rozwiązań przy realizacji.
Obejrzyjcie fotografie… 

Dokończyliśmy nasze największe zamówienie w Bukareszcie

07. 03. 2017

Dokończyliśmy nasze największe zamówienie w Bukareszcie

Nasz partner, firma Corporate Office Solutions z Bukaresztu, niedawno dokończyła jak dotąd największe zamówienie dla firmy Genpact w rumuńskim Bukareszcie. Zamówienie obejmowało realizację 2500 m2 przeszklonych ścian MICRA, kilka ścian LIKO-Space, około 250 ościeżnic oraz około 650 m2 specjalnego parawanowego rozwiązania bazującego na naszej nowej ścianie RAVA.

  

LIKO-Noe w zagranicznych portalach internetowych

01. 03. 2017

LIKO-Noe w zagranicznych portalach internetowych

Zachęcamy do przeczytania artykułów i obejrzenia zdjęć opublikowanych w branżowych portalach o architekturze i budownictwie.

GOOOOD

ARCHILOVERS

ARCHELLO

Połączenie piękna i funkcjonalności w kancelariach BASF

23. 02. 2017

Połączenie piękna i funkcjonalności w kancelariach BASF

Przedstawiamy fotografie z kancelarii BASF w Bratysławie, gdzie zastosowane były przeszklone ściany przestawne z elektrycznie sterowanymi foliami LED. Folie te umożliwiają zmianę przepuszczalności światła w prosty i szybki sposób, szkło z przezroczystego staje się matowe. Jak to działa? W matowej folii są rozmieszczone w przypadkowy sposób kryształy LED, które po podłączeniu do prądu zgrupują się a folia dzięki temu stanie się przezroczysta.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj

Nasze dwa zwycięskie projekty w konkursie „Sala konferencyjna roku 2016 w Czechach“

17. 02. 2017

Nasze dwa zwycięskie projekty w konkursie „Sala konferencyjna roku 2016 w Czechach“

We środę, 15 lutego, podczas wieczornej gali konkursu CBRE „Sala konferencyjna roku 2016 w Czechach” były ogłoszone najbardziej udane realizacje
Wynik nas pocieszył podwójnie:
Profesjonalne jury, na którego czele stała pierwsza dama czeskiej architektury, pani Eva Jiřičná, ogłosiło Zdrową kancelarią roku 2016 przestrzenie dla programistów w firmie Kentico software w Brnie, które są wytworzone za pomocą naszych systemów przegród wewnętrznych.
W kategorii Nagroda publiczności głosowało 5600 osób. Najbardziej podobały się przestrzenie firmy SAP w Pradze, które również realizowaliśmy.  

Od pomysłu do rzeczywistości

07. 02. 2017

Od pomysłu do rzeczywistości

Jako źródło inspiracji przedstawiamy Wam wnętrza kancelarii oraz firm, w których zastosowane są nasze ściany przestawne oraz szkło LIKO-Glass. Za pośrednictwem widea pokażemy Wam kulisy ich przygotowania i realizacji. Popatrzcie, jaką uwagę poświęcamy każdemu zamówieniu. 

Znacząca podpora naszego partnerstwa v Indiach

03. 02. 2017

Znacząca podpora naszego partnerstwa v Indiach

Czeski ambasador w Indiach, pan Vladimír Hovorka, będąc w indyjskim stanie Karnataka, odwiedził firmę PUSHPAK PRODUCTS INDIA PRIVATE LIMITED i spędził kilka dni z naszym bliskim partnerem handlowym, panem Prakashem. Nasze partnerstwo określił jako przykład wielkiego potencjału we współpracy małych i średnich firm. Poparł czynności handlowe obu naszych firm, które są związane ze ścianami przestawnymi w Indii, jak również starania stworzyć w mieście Bengalore inkubator dla małych i średnich czeskich firem, który umożliwił by zawarcie współpracy handlowej z indyjskimi firmami w Karnatace.
Pan Hovorka jednocześnie zainaugurował produkcję ścian przestawnych w firmie Pushpak.

 

Etykieta na wysokim poziomie z panią Elišką Hašek Coolidge

31. 01. 2017

Etykieta na wysokim poziomie z panią Elišką Hašek Coolidge

Dla naszych najmniejszych miłośników LIKO-Su zorganizowany został kurs ETYKIETY dla dzieci. Poprowadziła go wielka DAMA, pani Eliška Hašek Coolidge, była asystentka pięciu prezydentów Ameryki i przyjaciółka naszej firmy.
Dzieci nauczyły się między innymi jak zachować sie przy stole oraz, za pośrednictwem bajki, jak zachowywać się w stosunku do swoich kolegów, rodziców i dorosłych. Od pani Eliški dostały certyfikat i smakołyki, małżeństwo państwa Musilów podarowało im książkę „Smoka jest lepiej pozdrowić czyli o etykiecie”, która jest inspirowana pani Elišką Hašek Coolidge.
Rodzice natomiast zostali poinstruowani, jak zachowywać się w stosunku do dzieci i pokazać im tą najlepszą drogę przez życie.

Nowe realizacje partnera z Rumunii

25. 01. 2017

Nowe realizacje partnera z Rumunii

W zeszłym roku LIKO-S stał się częścią wielu nowych ciekawych projektów realizowanych przez firmę Corporate Office Solutions z Bukaresztu. Są to realizacje dla ponadnarodowych koncernów – np. firmę Bombardier, Artisan, Euromaster, Intralinks či SIG. Aktualnie dokanczany jest projekt Genpact, który jest największym fitoutovym projektem roku 2016 w Rumunii. I tu se nam powiodło osiągnąć swój cel, niedługo udostępnimy fotografie przedstawiające efekt naszej pracy. 

Na targach BAU 2017

22. 01. 2017

Na targach BAU 2017

Jesteśmi liderami w nowoczesnej architekturze, chcemy ciągle śledzić nowości w tej dziedzinie. Tym razem wyruszyliśmy na międzynarodowe targi budowlane BAU 2017 do Monachium. Obecność na różnych podobných targach daje nam inspirację i utwierdza w tym, że nasze produkty śledzą najnowsze trendy.
W obszarze projektowania wnętrz, oprócz funkcjonalności, jest kładziony nacisk na design. Szkło w najróżniejszej postaci znalazło szerokie zastosowanie, przykładem mogą być nasze ściany Micra I, Micra II oraz LIKO-Glass.
Zielona architektura, która ze względu na klimatyczne zmiany zyskuje u nas na ważności, na targach była bardzo skąpo reprezentowana.

  

Nowe SMART-i-WALL® w warszawskej siedzibie firmy BHS Reavis

16. 01. 2017

Nowe SMART-i-WALL® w warszawskej siedzibie firmy BHS Reavis

We współpracy z naszym partnerem, firmą BHS Reavis z Warszawy, dokonczyliśmy niedawno interesującą realizację ściany SMART-i-WALL®. Znajduje się ona w warszawskiej siedzibie słowackiego dewelopera HB Reavis. Ściana znajduje się w wywyższonym westybule, umila pracownikom firmy debaty przy burzy mózgów, spotkania czy relaks. Jako baza była użyta ściana typu Micra I, dzięki czemu produkt jest funkcjonalnym, a przy tym designowym elementem we wnętrzu. 

Na targach CES w Las Vegas

09. 01. 2017

Na targach CES w Las Vegas

Naszym stałym celem jest bycie innowacyjnym liderem w branży budowlanej. Inspirujemy się więc największymi na świecie targami technologii CES w Las Vegas. Wkrótce przedstawimy szczegółowy raport ze zdjęciami ze świata niesamowitych innowacji. Oglądaj naszą stronę!

 

LIKO Noe® w zimie

03. 01. 2017

LIKO Noe® w zimie

Nasz eksperymentalny budynek biurowy Liko-Noe® powstał w odpowiedzi na nierozważny stosunek do ziemi i zbliżający się niedobór wody. Jego głównym poselstwem jest znaleźć drogę do przyszłości budownictwa, aby nasz krajobraz nie zamienił się w pustynię. Tworzy naturalną stabilizację termiczną, łączy wnętrzne pomieszczeń z otoczeniem oraz nowoczesne materiały z przyrodą. Budynek Liko-Noe® słusznie zdobył tytuł Biuro Roku 2016 w Republice Czeskiej.
Co porabia LIKO Noe® w zimie? Żyje swoim zwykłym życiem. Tylko kwitnące łąki i ogród na ścianach oraz w otoczeniu został zastąpiony przez śnieg i szron a staw retencyjny pokryła warstwa lodu.Optymalną temperaturę i komfort w budynku gwarantuje pompa cieplna, którą można w dowolnym momencie dopełnić o iskrzacy ciepły ogień kominka.
Więcej informacji na temat Liko-Noe na - www.liko-noe.cz/en

Ścianki Liko-Su w najwyższym budynku w Republice Czeskiej

15. 12. 2016

Ścianki Liko-Su w najwyższym budynku w Republice Czeskiej

Jak już pokazuje opis tej wiadomości, nasze ścianki możne również znaleźć w najwyższej czeskiej budowie –w wieżowcu AZ Tower w Brnie. Piękne i czyste wykonanie aranżacje nowych biur PKV. Jak Ci się podoba?

Mistrzostwa Świata w pływaniu będą zdobić ścianki Liko-Su

22. 11. 2016

Mistrzostwa Świata w pływaniu będą zdobić ścianki Liko-Su

Dopiero w przyszłym roku na Węgrzech zaczyna Mistrzostwa Świata w pływaniu i Liko-S będzie u tego. Nie dlatego, że pływaliśmy w basenie, ale na stadionu Dalgaly będziemy obecni. Do największej pływalni  na Węgrzech, o pojemności 5000 widzów, dostarczamy nasze ściany. Budowa już się rozpoczęła  a koledzy z węgierskiego oddziału nie zatrzymywaj się ani na chwilę. Trzymamy kciuki za nich i czekamy na gotową realizacje. Ale to będzie dla nas piękna wizytówka.

 

 

 

 

Living Showroom ze SMART-i-WALL

10. 11. 2016

Living Showroom ze SMART-i-WALL

Następna realizacja Living Showroom w Pradze,ktora nam naprawdę zrobila radość. Ekskluzywny apartament, gdzie współpracowaliśmy z biurem architektonicznym Rujbr Adam Architects, pokazuje, jak może wyglądać nowoczesne i stylowe życie. Wśród wielu ciekawych i oryginalnych rozwiązań można znaleźć w Living Showroom i nasze specjalne zaciemniające szkło- „cyfrowe żaluzje” LIKOGlass, z których jest utworzona prysznic, a także interaktywna szkłana ścianka SMART-i-WALL. Wyjec na koniec - ta przestrzeń nie jest tylko showroom. Wystarczy podnieść słuchawkę i zrobić rezerwacji w hotelu.

Więcej o interaktywnej ściance SMART-i-WALL
Więcej informacji na temat Living Showroom

Realizacja pełna kolorow

27. 10. 2016

Realizacja pełna kolorow

Realizacja pełna kolorow

 

O tym, jak wszechstronnym materiałem jest szkło laminowane może powiedzieć słowacką firma DIF. Firma DIF jest również producentem folii do laminowania. Prawie nas firma wybrała  do realizacje  szkla i ścianek dła ich nowego schowroomu. Takie wyzwanie nie mogliśmy zostawić, no i to wynik. Więcej o możliwościach naszego szkła laminowanego LIKO-Glass  i można znaleźć na stronie www.liko-glass.cz .

Oryginalne biura SAP zdobią ściany Liko-Su

14. 10. 2016

Oryginalne biura SAP zdobią ściany Liko-Su

Oryginalne biura SAP zdobią ściany Liko-Su

Jedną z ostatnich realizacji, z której jesteśmy naprawdę dumni, są biura softwarowej  firmy SAP. Do nie powtarzałnej powierzchni biurowej, którą zaprojektowalo studio architektoniczne SHS Architekci, dostarczaliśmy nasze wewnętrzne ścianki. Pierwszy etap jest prawie gotowy i my już pracujemy na drugim etapie.

 

 

LIKO-S ścianki w prestiżowych muzeach

07. 10. 2016

LIKO-S ścianki w prestiżowych muzeach

Futurystyczna wystawa w Muzeum Mendla w Brnie

Pierwsza z nich, to futurystyczna wystawa w Muzeum Mendla w Brnie. Ta instalacja jest zaproponowana poprzez lidera czeskiej architektury, architekta Zdeneka Franeka i my dostarczali oprocz innych i 11 interaktywnych ścianek SMART-i-WALL. Jesteśmy z tej realizacje rzeczywiście dumny.

 

Warsztat szewski dla Muzeum Moraw Południowo-Wschodniej

Historie Bata Zlin i ich lokale prezentuje Muzeum Moraw Południowych. Wystawa pokazuje również wygląd historycznego warsztatu szewca. Tą ekspozycje  warsztatu szewskiego chroni naszą ścianka.

 

 

Libor Musil w prestiżowym forum gospodarczym

20. 09. 2016

Libor Musil w prestiżowym forum gospodarczym

Forum Ekonomiczne w polskiej Krynicy, ktore jest organizowane od 1992 roku. Od swojego istnienia stało się jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie, gdzie co roku spotykają się elity świata biznesu z ludzmi ze światowej polityki. Tegorocznego Fora wzięło udział 3000 delegatów z 50 krajów  w tym Premierów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy oraz przedstawicieli prestiżowych firm i przedsiębiorstw. Wśród zaproszonych wykładowców, tym razem byliśmy my. Prezes Zarządu LIKO-Su, Pan Libor Musil, wział udział w panelu poświęconemu rodzinnemu biznesu i następstwu w firmach rodzinnych. Mogliśmy tak zaprezentować nasze doświadczenie w tej prestiżowej imprezie.

 

LIKO-NOE ma zieloną czapke

15. 09. 2016

LIKO-NOE ma zieloną czapke

LIKO-NOE ma zieloną czapke

W ostatnim pomiarze okazało się, że choć nasz budynek eksperymentalny LIKO-NOE  jest odpowiednio zabezpieczony przed działaniem ciepła wewnątrz i  dzięki wilgotnym zielonym ścianam chłodzi i swoją okolice, ale za to sam dach może latem rozpalać się do 60 stopni.

Naszym celem jest, aby biura i budynki przemysłowe nie byly tylko wygodne dla wnętrza, ale aby  nie potrzebnym promieniowaniem ciepla nie ogrzewali zbyt swoją okolice.  I co z tym zrobić? Rozwiązanie zaoferowało się praktycznie samo. Jeżeli mamy żywe zielone ściany, dla czego również nie mieć i zielony dach? Dzisiaj pracownicy przejęli się do pracy i w ciągu pare godzin to było zrobione. Teraz ostatnie sczegóły i czujniki pomiarowe. Jedno jest pewne. LIKO-NOE  ma gruntowną zieloną czapkę, która będę wspomagać naturalnej stabilizacji  termicznej budynku i okolice całego budynku.

Więcej o LIKO-NOE i naturalnej stabilizacji cieplnej tutaj

Orraine Williams w prestiżowym czasopiśmie Forbes

19. 08. 2016

Orraine Williams  w prestiżowym czasopiśmie Forbes

Mój teść mi opowiadał o jego "crazy" pomysłu zbudować ten budynek w czasie, kiedy jeszcze mieszkałem na Florydzie. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem szkice, myślałem, że jest to kompletnie szalone i wygląda to jak coś z Marsa. Według mojich uwag, w Ameryce nie ma dostępu do budowy podobnych obiektów w tak wolnym duchu i z taką kreatywnoścą.

SMART-i-WALL dła JetSurf

16. 08. 2016

SMART-i-WALL dła JetSurf

Jedną z firm, której dostarczyliśmy naszą interaktywną ścianę SMART-i-WALL, to firma JetSurf. Firma świętuje sukces na całym świecie ze swoich zmotoryzowanych surfingów i cieszymy się, że w jego showroomu zdecydowali się umieścić nasz innowacyjny produkt. W nowej prezentacji na stronach www.jetsurf.com znajdziecie dodatkowy wirtualny pokaz, który rozpoczyna się przed naszym SMART-i-WALLem. Zobacz to!

ArchSPACEOffice - wyjątkowa książka o wyjątkowych biurach

02. 08. 2016

ArchSPACEOffice - wyjątkowa książka o wyjątkowych biurach

Biuro lub dom? Dla niektórych jest dzisiaj "Office" oboje. Również z tego powodu patrzy ArchSPACEOFFICE na fenomen przemiany biura w przytulne miejsce. I dla tego, że w LIKO-Su domyślamy, że biura powinne działać na swoich mieszkańców pozytywnie, przytulnie i inspirująco, to wydaliśmy tą ciekawą książkę.

Nasze wewnętrzne ścianki działowe w Kazachstanie

27. 07. 2016

Nasze wewnętrzne ścianki działowe w Kazachstanie

Kilka dni temu udało nam się zrealizować pierwszą ścianke dła nowego partnera w Kazachstanie. Firma Office Solutions z Ałmaty oferuje kompleksowe wyposażenie biur -fitoutem. Cieszymy się na dalszą współpracę.

LIKO-S gościł specjalne seminarium Czeskiego Stowarzyszenia energooszczędnych budow

17. 06. 2016

LIKO-S gościł specjalne seminarium Czeskiego Stowarzyszenia energooszczędnych  budow

Czwartek należał w LIKO-Su do seminaria w sprawie projektowania i przebudowy budynków użyteczności publicznej koncentrując się na energooszczędność budow.